Czy fundacja powinna posiadać status OPP aby skorzystać ze zwolnienia z cła i podatku VAT od towarów importowanych spoza UE... - OpenLEX

Czy fundacja powinna posiadać status OPP aby skorzystać ze zwolnienia z cła i podatku VAT od towarów importowanych spoza UE jako pomoc humanitarna?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kłos Piotr
Odpowiedzi udzielono: 25 marca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy fundacja powinna posiadać status OPP aby skorzystać ze zwolnienia z cła i podatku VAT od towarów importowanych spoza UE jako pomoc humanitarna - zgodnie z art. 61 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych (Dz. Urz. UE L 324 z 10.12.2009)? Importowane będą łóżka, biura oraz poduszki.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX