Czy Firma X przy tworzeniu KPO ze swojej siedziby może zaznaczyć, że odpady powstają w wyniku świadczenia usług w rozumieniu... - OpenLEX

Czy Firma X przy tworzeniu KPO ze swojej siedziby może zaznaczyć, że odpady powstają w wyniku świadczenia usług w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 u.o.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 13 września 2022 r.
Autor odpowiedzi: Nieć Anna
Odpowiedzi udzielono: 14 marca 2022 r.

PYTANIE

Firma X ma podpisane umowy z firmami w różnych miejscowościach, które zajmują się remontami lokomotyw i zleca im naprawy. Złom, który powstaje w wyniku zleconych remontów lokomotyw, Firma X przekazuje na podstawie KPO z miejsc wytworzenia odpadu do firm posiadających odpowiednie decyzje uprawniające do zbierania tego typu odpadów.

Czy w BDO Firma X przy tworzeniu KPO ze swojej siedziby może zaznaczyć, że odpady powstają w wyniku świadczenia usług w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z 14.12.2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2021 r. poz. 779) – dalej u.o.?

Czy powinno zostać utworzone nowe miejsce prowadzenia działalności i pod to miejsce należy wystawić KPO?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX