Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 27 października 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma wykonująca usługi księgowe zajmuje się także usługami z zakresu BHP dla swoich klientów. W zakres usług BHP wchodzą: szkolenia pracowników, doradztwo, instrukcje i regulaminy pracy oraz nadzór.

Czy prawidłowym jest zastosowanie zwolnienia z VAT z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a u.p.t.u. dla świadczonych usług w zakresie szkoleń BHP pracowników?

Czy podatnik może powyższe usługi (szkolenia, doradztwo, nadzór, instrukcje, regulaminy) zakwalifikować jako usługę o charakterze kompleksowym stanowiącą w istocie jedno niepodzielne świadczenie i zastosować zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a u.p.t.u.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?