Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 7 lipca 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma, która powstała (rozpoczęła działalność) w 2013 r., świadcząca usługi wycieczkowe, osiągnęła obrót w 2013 r. 88.000 zł (export usług) i 500 zł sprzedaż zw -prowizje od ubezpieczeń. W 2014 r. nadal będzie sprzedawała ubezpieczenia i otrzymywała z tego tytułu prowizje zwolnione z vat.

Czy w 2014 r. firma ma pełne prawo do odliczenia podatku vat od zakupów które pośrednio mogą dotyczyć sprzedaży zwolnionej (np. zakup materiałów biurowych, usług księgowych, telekomunikacyjnych itp.)?

Czy w ww przypadku można ustalić wskaźnik odliczenia podatku vat na podstawie art. 90 ust. 8 ustawy o vat?

Jeżeli nie to jak poprawnie ustalić ile podatku naliczonego podlega odliczeniu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację