Czy ewentualna zmiana kąta dachu, pokrycia oraz usytuowanie w linii zabudowy spowodowałoby zgodność planowanej myjni samochodowej z planem?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 23 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Dziamski Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 12 maja 2021 r.

PYTANIE

Planowana jest myjnia samochodowa 4-stanowiskowa (wiata z 4 stanowiskami i urządzeniami do mycia) z dachem 1-spadowym o kącie 4 st. krytym blachą trapezową zakończonym attyką. Wiata nie będzie położona w linii obowiązującej narzuconej w planie (linia ta zgodnie z MPZP dotyczy głównej elewacji budynku).

Czy w oparciu o niżej wskazane ustalenia planu inwestycja będzie zgodna z miejscowym planem i w jakim zakresie będzie ta niezgodność w kontekście konkretnych zapisów planu?

Czy ewentualna zmiana kąta dachu, pokrycia oraz usytuowanie w linii zabudowy spowodowałoby zgodność z planem?

Ustalenia Planu: Tereny usług (2U), mapa planu określa obowiązujące linie zabudowy. Obowiązująca linia zabudowy została określona jako linia ukształtowana poprzez główną elewację budynku. W przestrzeni pomiędzy linią rozgraniczającą komunikację, a obowiązującą l. zabud. mogą znajdować się okapy, wykusze, ryzality, schody oraz zadaszone lub obudowane partie wejściowe do budynku itp. elementy. Na całym obszarze planu ustala się dachy strome, o ile zapisy szczególne nie stanowią inaczej: - dla budynków mieszkalnych o kącie nach. połaci 40st. (plus, minus) 10st., -dla budynków gospodarczych o kącie nach. połaci nie mniejszym niż 20st. do nachylenia takiego jak na budynku mieszkalnym, ustala się pokrycie dachu: dachówką ceramiczną lub innym materiałem drobnowymiarowym, np. łupek, gont bitumiczny Tereny "2U" - przeznaczone pod zabudowę usługową z możliwością remontów, przebudowy, rozbudowy, budowy nowego obiektu, z zastosowaniem: -max wys. zabudowy – do 3 kondygnacji, -zakazuje się nadbudowy wszystkich istniejących bud. z dachem stromym, -możliwość realizacji mieszkania właściciela obiektu, jako funkcji uzupełniającej w obiektach usługowych lub zmianę sposobu użytkowania na cele zabudowy mieszkaniowej, -obowiązek zapewnienia miejsc postojowych, -obiekty należy dostosować do lokalnych histor., harmonii przestrzeni tradycji budowlanych w zakresie rozwiązań-kubatury, formy architektonicznej i detali.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX