Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 19 czerwca 2006 r.

PYTANIE

Firma produkcyjna wydzierżawiła samochody do przewozu reklamowanych przez kontrahenta niemieckiego produktów. Wyroby zostały sprzedane, wywiezione i zafakturowane jako dostawa wewnątrzwspólnotowa. Wyroby zostaną u nas naprawione i wywiezione do Niemiec. Samochody zostały wydzierżawione na okres zamknięty tj. 22 kwietnia - 17 maja 2006 r. Faktura za dzierżawę ma opis: nr rejestracyjny samochodu, ilość dni oraz kwotę netto 22% VAT.

Czy od takiej faktury możemy odliczyć VAT w pełnej kwocie? Czy należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu? Początkowe i końcowe stany liczników samochodów zostały spisane.

Czy możemy odliczyć VAT od paliwa zakupionego przez stronę wydzierżawiającą (adres firmy która wydzierżawia, okres trwania umowy)?

Na naszą prośbę dzierżawca przefaksował nam ksero badania technicznego dotyczącego poszczególnych samochodów (widnieje zapis, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom określonym w art. 86 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm. - dalej u.p.t.u.).

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?