Czy działki wydzielane pod drogę publiczną powinny być klasyfikowane przez geodetę i w starostwie w wykazie zmian danych... - OpenLEX

Czy działki wydzielane pod drogę publiczną powinny być klasyfikowane przez geodetę i w starostwie w wykazie zmian danych ewidencyjnych jako użytek Tp czy Dr?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 1 października 2022 r.
Autor odpowiedzi: Schwarz Hubert
Odpowiedzi udzielono: 26 lipca 2022 r.

PYTANIE

Czy działki wydzielane pod drogę publiczną na wniosek właściciela na podstawie art. 98 ust. 1 ustawy z 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899) – dalej u.g.n. po wydaniu ostatecznej decyzji wójta gminy powinny być klasyfikowane przez geodetę i w starostwie w wykazie zmian danych ewidencyjnych jako użytek Tp - grunty przeznaczone pod budowę dróg publicznych lub linii kolejowych czy Dr - droga zgodnie z jej przeznaczeniem jako pod drogę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX