Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 14 czerwca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dystrybutor sprzętu, będący jednocześnie wprowadzającym sprzęt, powinien posiadać dwie odrębne umowy z prowadzącym zakład przetwarzania zużytego sprzętu? Dystrybutor handluje sprzętem w większości pozyskanym od wprowadzających i dystrybutorów z Polski, ale jeden rodzaj sprzętu sprowadza z zagranicy, stąd jest również wprowadzającym sprzęt. W związku z tym, ma podpisaną umowę z organizacją odzysku, która wypełnia za niego m.in. obowiązek zawarcia umowy z zakładem przetwarzania zużytego sprzętu w odniesieniu do grupy wprowadzanego sprzętu. Czy w związku z powyższym, w myśl art. 45 ust. 2 ustawy z 14.12.2012 r. o odpadach - dalej u.o., dystrybutor, jako podmiot prowadzący nieprofesjonalną działalność w zakresie zbierania odpadów, powinien zawrzeć odrębną umowę z prowadzącym zakład przetwarzania lub zbierającym zużyty sprzęt w odniesieniu do pozostałych grup sprzętu, którymi dystrybutor handluje, a które pozyskuje od polskich dostawców?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?