Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Suchanowska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 25 września 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dyrektorowi samorządowego zakładu budżetowego za pracę w sobotę w związku z wyjazdem służbowym na targi reklamujące produkty wytwarzające w zakładzie należy oddać inny dzień wolny za pracę w sobotę do końca okresu rozliczeniowego?

Zakład jest czynny od poniedziałku do piątku i obowiązuje 1 miesięczny okres rozliczeniowy. Czy Dyrektorowi zakładu należy się dzień wolny za pracę w sobotę czy należy zastosować art. 151(4) k.p. w sprawie nienormowanego czasu pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?