Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gąsiorek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 17 kwietnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nauczyciel zatrudniony w wygaszanym gimnazjum na podstawie mianowania wyraził zgodę na ograniczenie zatrudnienia od 1 września na 10/18 etatu. Czy dyrektor szkoły podstawowej przenosząc tego nauczyciela na jego wniosek z dniem 1 września przenosi go w pełnym wymiarze, czy w tym wymiarze, na który wyraził zgodę tj. 10/18? Dyrektor podstawówki niema dla niego więcej niż 10 godzin, a nie może nauczycielowi zmniejszyć wymiaru, gdyż w szkole zwiększa się liczba oddziałów i nie może zastosować art. 22 ustawy Karta Nauczyciela.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?