Czy dyrektor SP ZOZ musi wypełnić kwestionariusz ankiety na wniosek zakładowej organizacji związkowej? - OpenLEX

Czy dyrektor SP ZOZ musi wypełnić kwestionariusz ankiety na wniosek zakładowej organizacji związkowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Gotkowska Anna
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2012 r.

PYTANIE

Czy dyrektor SP ZOZ musi wypełnić kwestionariusz ankiety na wniosek zakładowej organizacji związkowej na podstawie art. 28 ustawy o związkach zawodowych w sytuacji gdy kwestionariusz ten w małym stopniu obejmuje informacje dotyczące sytuacji finansowej zakładu, a wyłącznie skupia się na pytaniach odnośnie poglądów osoby zarządzającej na ocenę faktów i wizję przyszłości?

Zakładowa organizacja związkowa na podstawie art. 28 ustawy o związkach zawodowych zwróciła się do dyrektora SP ZOZ-u z prośbą o wypełnienie kwestionariusza ankiety.

Podano, że ankieta jest anonimowa i ma na celu zdiagnozowanie sytuacji ekonomicznej, polityki kosztowej, płacowej i kadrowej oraz wysokości kontraktowania świadczeń z NFZ.

Nie podano, dla kogo jest ta ankieta.

Ankieta zawiera tylko kilka pytań dotyczących sytuacji finansowej zakładu (fakty) np. informacji o wartości kontraktów z NFZ, głównie zaś zawiera pytania odnośnie oceny rzeczywistości i wizji funkcjonowania zakładu np. strategii kosztowej, proponowanych zmian w placówce.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?