Czy dyrektor przedszkola w ciągu roku szkolnego może zamknąć oddział ze względu na małą liczbę dzieci, a dzieci dołączyć do... - OpenLEX

Czy dyrektor przedszkola w ciągu roku szkolnego może zamknąć oddział ze względu na małą liczbę dzieci, a dzieci dołączyć do innego oddziału w placówce?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Barszczewska Bożena
Odpowiedzi udzielono: 7 listopada 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dyrektor przedszkola w ciągu roku szkolnego może zamknąć oddział ze względu na małą liczbę dzieci, a dzieci dołączyć do innego oddziału w placówce? Jeśli tak, to jakie są procedury? Jakie powinien podjąć kroki? W placówce jest 7 oddziałów i 119 dzieci z tendencją spadkową. Z tej liczby dzieci można utworzyć 6 oddziałów a i tak zostaną wolne miejsca w placówce. Oddział, w którym jest osiemnaścioro dzieci zostałby dołączony do dwóch innych grup. Wówczas liczyłyby one po 23 i 24 dzieci. W placówce brakuje nauczycieli wychowania przedszkolnego a takie rozwiązanie zminimalizowałoby problem kadrowy. Łączenie nie spowoduje zwolnienia nauczycielek, jedynie zminimalizuje ilość wakatów i potrzebę zatrudnienia kolejnych osób. Obecnie są duże braki na rynku pracy w zawodzie nauczyciela przedszkola.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX