Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 18 kwietnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak należy liczyć limit odpisów jednorazowej amortyzacji w poniżej przedstawionej sytuacji?

Podatnik zakupił środek trwały, którego wartość została częściowo sfinansowana ze środków otrzymanych z Urzędu Pracy w ramach programu " Doposażenie stanowiska pracy". Naliczono jednorazowy odpis amortyzacyjny zgodnie z art. 22k ust. 7 u.p.d.o.f. Część odpisu amortyzacyjnego, pokryta refundacją, została wyłączona z kosztów uzyskania przychodów.

Czy do limitu odpisów jednorazowej amortyzacji powinno się wziąć całą wartość dokonanego odpisu amortyzacyjnego, czy tylko tę część, która stanowi koszt uzyskania przychodów?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?