Czy dotacja na dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym musi być wydatkowana wyłącznie na wydatki związane z organizacją kształcenia specjalnego tych dzieci?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Piszko Agata
Odpowiedzi udzielono: 11 lipca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pytanie dotyczy przepisów art. 35 ustawy z 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (Dz.U. poz. 2203) i dotyczy szkoły nie będącej szkoła specjalną ale posiadającej oddziały specjalne.

Czy od stycznia 2019 r. dotacja na dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym musi być wydatkowana wyłącznie na wydatki związane z organizacją kształcenia specjalnego tych dzieci? W jaki sposób rozliczać wydatki wspólne dotyczące organizacji szkoły i zarówno dzieci zdrowych jak i dzieci niepełnosprawnych, np. czynsze, koszty wynagrodzeń i zus, energia itd.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access