Czy dostawa bezpłatnej próbki ofertowej z kraju spoza UE stanowi import towaru? - OpenLEX

Czy dostawa bezpłatnej próbki ofertowej z kraju spoza UE stanowi import towaru?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 11 czerwca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dostawa bezpłatnej próbki ofertowej z kraju spoza UE. Warunki CPT, wartość na fakturze określona na 7 euro.

Czy wykazujemy to jako import?

Jak należy taką próbkę potraktować w VAT - czy można zastosować art. 51 ust.1 i 2 ustawy o VAT i zwolnienie do równowartości 22 euro?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX