Czy dopłaty wnoszone przez wspólników muszą być zaewidencjonowane jako przychód spółki?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Gos Waldemar
Odpowiedzi udzielono: 12 stycznia 2011 r.

PYTANIE

Nasza spółka zaczęła importować towar z Chin. Aby utrzymać płynność finansową podmiotu podjęliśmy uchwałę o dopłatach przez wspólników w rozumieniu art. 178 k.s.h.

Czy tego rodzaju dopłaty muszą być zaewidencjonowane jako przychód spółki i jak rozpisać taką dopłatę na kontach?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access