Czy dodatnia wartość firmy powstała przy rozliczeniu połączenia spółek może być amortyzowana podatkowo? - OpenLEX

Czy dodatnia wartość firmy powstała przy rozliczeniu połączenia spółek może być amortyzowana podatkowo?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 28 lutego 2021 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 31 sierpnia 2012 r.

PYTANIE

Spółka X (spółka z o.o.) nabyła 100% udziałów w spółce Y (spółka z o.o.) za ustaloną cenę. Umowa nabycia udziałów zawarta została 31 stycznia 2012. Następnie z dniem 31 lipca 2012 r. zostało zarejestrowane połączenie ww. spółek w trybie art. 492 § 1 pkt 1 k.s.h. w drodze przejęcie spółki Y przez spółkę X bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej.

Czy dodatnia wartość firmy powstała przy rozliczeniu ww. połączenia spółek (rozliczenie metodą nabycia) może być amortyzowana dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?