Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Skalska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 7 sierpnia 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik niepełnoetatowy otrzymuje dodatek jak za nadgodziny po zakończonym okresie rozliczeniowym (3 miesiące) po przepracowaniu więcej niż średnio 38 h na tydzień.

Czy ten dodatek powinien wchodzić do podstawy urlopowej (dodatek dotyczy okresu dłuższego niż miesiąc, ponieważ okres rozliczeniowy wynosi 3 miesiące?

§ 8-9 rozporządzenia z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop.

Czy dodatek powinien wchodzić do ekwiwalentu urlopowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?