Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 1 września 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nabywca z Norwegii zakupił u nas produkty, jednak jako adres dostawy podał adres innej firmy w Hiszpanii oraz swój hiszpański NIP-UE dla celów VAT. Transport organizuje nabywca z Norwegii na warunkach FCA, nasz magazyn w Polsce bezpośrednio do firmy w Hiszpanii. Najprawdopodobniej w Hiszpanii produkt będzie podlegał dalszej obróbce i docelowo zostanie wykorzystany na potrzeby nabywcy.

Czy możemy w tym przypadku mówić o transakcji łańcuchowej?

Czy prawidłowo rozpoznaliśmy ją jako WDT (po spełnieniu warunków art. 42 u.p.t.u.) i opodatkowaliśmy 0% VAT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację