Czy dochód uzyskany należy podzielić przez 8 miesięcy? - OpenLEX

Czy dochód uzyskany należy podzielić przez 8 miesięcy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 lipca 2019 r.
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 14 kwietnia 2019 r.

PYTANIE

Strona ubiegająca się o świadczenie wychowawcze od maja 2017 roku prowadzi działalność gospodarczą w formie ryczałtu. Z zaświadczenia Naczelnika Urzędu Skarbowego wynika, że dochód strony wynosi 6075,59 zł.

Skoro dochód ten strona uzyskała od maja do grudnia, to dzielimy go na 8 miesięcy.

Czy należy podzielić kwotę 6075,59 zł na 12 miesięcy i otrzymaną kwotę pomnożyć razy 8 (art. 7 ust. 3b ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX