Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 lipca 2017 r.
Autor odpowiedzi: Januszewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 6 czerwca 2017 r.

PYTANIE

Czy dochód uzyskany z działów specjalnych produkcji rolnej w 2015 r. (rozpoczęcie prowadzenia działów w marcu 2015 r.), rozliczany na zasadach ryczałtu należy uznać jako dochód osiągnięty w roku bazowym i podzielić przez 12 miesięcy przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego?

Czy też należy uznać ten dochód jako uzyskany w roku bazowym i do dochodu doliczyć 1/10 dochodu osiągniętego w 2015 r.?

Jeżeli przyjąć, że jest to dochód uzyskany, to jako który z wyszczególnionych w art. 3 pkt 24 ustawy o świadczeniach rodzinnych dochód należy go zakwalifikować?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?