Czy do zgłoszenia budowy budynków mieszkalnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 można dołączyć warunki zabudowy na budowę domu jednorodzinnego do 150 m2?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 25 lipca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Inwestor ma warunki zabudowy na budowę domu jednorodzinnego do 150 m2. Zmienił zdanie i chciałby pobudować budynek mieszkalny jednorodzinny, ale na zgłoszenie do 70 m2.

Czy do zgłoszenia budowy wolno stojących, nie więcej niż dwukondygnacyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, a budowa jest prowadzona w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych (art. 29 ust. 1 pkt 1a ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2021 r. poz. 2351) – dalej pr. bud.) może dołączyć w/w warunki zabudowy czy musi wystąpić po nowe na budowę budynku mieszkalnego na zgłoszenie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX