Czy do wartości początkowej mogę wliczyć koszty usług obcych, które polegają na świadczeniu usług budowlanych? - OpenLEX

Czy do wartości początkowej mogę wliczyć koszty usług obcych, które polegają na świadczeniu usług budowlanych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Woźniak Joanna
Odpowiedzi udzielono: 14 kwietnia 2011 r.

PYTANIE

Czy mogę samoobsługową myjnię bezdotykową z kontenerem technicznym wprowadzić do ewidencji środków trwałych do rodzaju 449 - inne maszyny i urządzenia do przetłaczania i sprężania cieczy i zastosować jednorazową amortyzację?

Jestem małym podatnikiem.

Czy do wartości początkowej mogę wliczyć: projekt na budowę myjni, konstrukcję myjni (wiaty), zestaw urządzeń wraz z kontenerem, koszty usług obcych (usługi budowlane): wykopanie dołu pod kontenerem, wybrukowanie, inwentaryzacja powykonawcza myjni, system alarmowy, podłączenie do kanalizacji, do sieci energetycznej i wody?

Dodam, że wszystkie poniesione koszty są ściśle związane tylko z projektem na budowę 4 stanowiskowej myjni bezdotykowej. Nie będzie tam prowadzona inna działalność. Wiaty i urządzenia są ściśle ze sobą konstrykcyjno-technologicznie związane. Kupując myjnię bezpośrednio od producenta otrzymałbym fakturę na 4-stanowiskową myjnię bezdotykową z kontenerem technicznym.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?