Czy do rozpoczęcia badania klinicznego tzw. "cichą zgodą" (art. 37i i 37p ustawy - Prawo farmaceutyczne) badacz musi na piśmie... - OpenLEX

Czy do rozpoczęcia badania klinicznego tzw. "cichą zgodą" (art. 37i i 37p ustawy - Prawo farmaceutyczne) badacz musi na piśmie otrzymać numer ewidencyjny z Centralnej Ewidencji Badań Klinicznych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kondrat Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 21 września 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy do rozpoczęcia badania klinicznego tzw. "cichą zgodą" (art. 37i i 37p Prawa farmaceutycznego) badacz musi na piśmie otrzymać numer ewidencyjny z Centralnej Ewidencji Badań Klinicznych?

W jakim czasie po złożeniu dokumentacji CEBK jest zobowiązane nadać i przekazać numer badaczowi?

Czy można uzyskać numer przed upłynięciem 60 dni od daty złożenia wniosku, czyli przed wypowiedzeniem się ministra na temat badania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX