Czy do paragonów nie spełniających w całości wymogów dowodu księgowego można wystawić dowód wewnętrzny? - OpenLEX

Czy do paragonów nie spełniających w całości wymogów dowodu księgowego można wystawić dowód wewnętrzny?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Michalak Marcin
Odpowiedzi udzielono: 4 lutego 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jesteśmy Związkiem Sportowym. W rozliczeniach zaliczek dostarczanych przez naszych trenerów, a związanych z wyjazdami służbowymi, znajdują się paragony za dokonane zakupy: artykułów spożywczych, paliwa, drobnych usług (typu siłownia, basen, skocznia). Powyższe paragony nie spełniają w całości wymogów art. 21 ust. 1 ustawy o rachunkowości.

Czy możemy wystawić dowód wewnętrzny do posiadanych paragonów?

Czy powinien to być jeden dowód do jednego paragonu?

Czy może być jeden dowód wewnętrzny do kilku paragonów dokumentujących ten sam rodzaj zakupu – np. paliwa do samochodu?

W przypadku tego drugiego rozwiązania jaką datą należy opatrzyć ten dowód wewnętrzny?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?