Czy do limitu zwolnienia od podatku od towarów i usług określonego w art. 113 ustawy o VAT wlicza się sprzedaż z tytułu usług podlegających opodatkowaniu w innym kraju Unii?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2010 r.
Autor odpowiedzi: Michalak Marcin
Odpowiedzi udzielono: 29 września 2005 r.

PYTANIE

Podatnik rozpoczyna działalność gospodarczą w zakresie robót budowlanych i produkcji zanęty z tworzyw sztucznych. Roboty budowlane będą wykonywane na rzecz niemieckiego przedsiębiorcy i w zakresie VAT będą opodatkowane na terenie Niemiec. Sprzedaż wyprodukowanej zanęty z tworzyw sztucznych będzie podlegała VAT w Polsce. Podatnik zamierza skorzystać ze zwolnienia z VAT na mocy art. 113 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u.

Czy do limitu zwolnienia wlicza się sprzedaż z tytułu usług podlegających opodatkowaniu w innym kraju Unii?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy