Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Januszewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 16 października 2018 r.

PYTANIE

Osoba w okresie od 01.01.2016 roku do 30.06.2018 r. była zatrudniona w firmie A. W okresie od 03.07.2018 r. do 10.09.2018 r. była uprawniona w PUP do zasiłku dla bezrobotnych.

Od 11.09.2018 r. do nadal ponownie jest zatrudniona w firmie A.

Czy w powyższej sytuacji należy zastosować art. 5 ust. 4c ustawy o świadczeniach rodzinnych?

Czy uznać, iż po utracie prawa do zasiłku dla bezrobotnych nastąpiło uzyskanie dochodu od 11 września?

Czy w sytuacji, w której należałoby zastosować art. 4c ustawy, ustalając prawo od września należałoby wziąć pod uwagę uzysk z zasiłku za sierpień 2018 r. i dochód z zatrudnienia z roku bazowego 2016?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?