Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 lipca 2017 r.
Autor odpowiedzi: Januszewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 31 maja 2016 r.

PYTANIE

Czy do dochodu rodziny w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (500+) wlicza się otrzymywane na dziecko alimenty?

Samotna matka wychowująca jedno dziecko zarabia na umowę zlecenia 1500 zł i otrzymuje 450 zł alimentów.

Czy matka będzie uprawniona do otrzymania świadczenia wychowawczego, o którym mowa w art. 4 ww. ustawy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?