Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Pietruszyńska Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 28 lutego 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W firmie obowiązuje 6-miesięczny okres rozliczeniowy. W związku z dużym zamówieniem w lutym firma ustaliła dodatkowo pracujące soboty w zamian za dni wolne w lipcu. W lipcu planujemy również urlop dla całego zakładu.

Czy zgodnie z art.162 k.p. pracodawca może może udzielić 6 dni urlopu i 4 dni wolnych z tytułu odpracowania ich w miesiącu lutym?

Czy art. 162 k.p. mówi wyłącznie o urlopie wypoczynkowym należnym pracownikowi?

Co w przypadku, gdy pracodawca nie będzie przestrzegał 14-dniowego urlopu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?