Czy dla transakcji polegającej na cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości na podmiot powiązany,... - OpenLEX

Czy dla transakcji polegającej na cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości na podmiot powiązany, powinna być sporządzona dokumentacja cen transferowych, przy spełnieniu pozostałych przesłanek z art. 11a i nast. CIT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 8 sierpnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dla transakcji polegającej na cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości (cena sprzedaży nieruchomości 5.000.000 zł, wynagrodzenie za cesje 40.000 zł.) na podmiot powiązany, powinna być sporządzona dokumentacja cen transferowych, przy spełnieniu pozostałych przesłanek z art. 11a i nast. CIT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX