Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 17 czerwca 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dla pojazdów samochodowych, które wymieniono w art. 86a ust. 6-8 u.p.t.u., do których wymagane są przeprowadzone przez stację kontroli pojazdów dodatkowe badania techniczne muszą być przeprowadzone po 1 kwietnia 2014 r. nowe badania czy mogą to być badania, które zostały przeprowadzone wcześniej?

Czy w przypadku pojazdów samochodowych, które wymieniono w art. 86a ust. 6-8 u.p.t.u., a które nie posiadają w ogóle takiego dodatkowego badania technicznego przeprowadzonego na stacji kontroli pojazdów, można na podstawie prowadzonej ewidencji przebiegu pojazdu odliczać w 100% VAT lub 50%, czy może w ogóle nie przysługuje odliczenie VAT, bo skoro nie przeszedł badań to traktowany będzie jako samochód osobowy?

Czy do samochodów typowo osobowych, gdzie nie przysługuje odliczenie VAT, jeżeli samochód będzie wykorzystywany do celów służbowych i będzie prowadzona ewidencja przebiegu do tych właśnie celów czy w takim przypadku będzie przysługiwało odliczenie VAT, a jeśli tak to w jakiej części?

Jak wygląda sytuacja względem odliczania VAT od pozostałych kosztów eksploatacyjnych pojazdów?

Czy adekwatne są wyodrębnienia co do odliczania VAT z paliw do pozostałych kosztów, czy w takich samych częściach (100%, 50%, 0%) można odliczać pozostałe wydatki, Jeśli nie to, w których przypadkach są różnice?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?