Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 25 października 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy dla ośrodka doskonalenia techniki jazdy stopnia podstawowego z jezdnią do bezstykowego zasilania ekologicznych pojazdów wymagane jest uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przy założeniu, że powierzchnia przewidziana do przekształcenia wynosi 3,9 ha?

Czy przedmiotowe przedsięwzięcie wymaga uzyskania decyzji środowiskowej na podstawie § 3 ust. 1 pkt 74 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko – dalej r.p.z.o.ś.?

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy musi zawierać jezdnię szkoleniową, ale czy należy wówczas ośrodek kwalifikować jako tor próbny dla pojazdów mechanicznych lub tor wyścigowy, na którym będą się odbywały szkolenia pojazdami osiągającymi różne, często duże prędkości i generujące hałas o rożnych poziomach?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?