Czy dla odpadu należy jedynie sporządzać Kartę ewidencji odpadu, gdyż to Zakład jest wytwórcą odpadu i wykorzystuje go do... - OpenLEX

Czy dla odpadu należy jedynie sporządzać Kartę ewidencji odpadu, gdyż to Zakład jest wytwórcą odpadu i wykorzystuje go do zamykania własnego składowiska?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sosnowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zakład jest wytwórcą odpadu, który będzie wykorzystywany w procesie zamykania jednej z kwater składowiska. Właścicielem składowiska jest Zakład. Zakład uzyskał decyzję na zamknięcie kwatery składowiska oraz decyzję na odzysk wytwarzanego przez siebie odpadu w procesie zamykania kwatery składowiska. Usługę zamknięcia w tym transportu odpadu (częściowo po drodze publicznej) będzie wykonywał podmiot zewnętrzny.

Czy w tym przypadku Zakład będzie zobowiązany wystawiać karty przekazania odpadu w BDO?

Czy jeśli tak, to jako przekazujący i przyjmujący powinien być wpisany Zakład a jako transportujący firma wykonująca usługę transportu?

Czy jednak w tym przypadku dla odpadu należy jedynie sporządzać Kartę ewidencji odpadu, gdyż to Zakład jest wytwórcą odpadu i wykorzystuje go do zamykania własnego składowiska?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX