Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 13 lipca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka zajmuje się sprzedaż wysyłkową w Polsce. Towar jest wysyłany do krajów UE i poza UE na rzecz osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. W przypadku sprzedaży eksportowej dla osób fizycznych, w związku z trudnościami z uzyskaniem potwierdzenia wywozu, zdarzały się sytuacje w których spółka wystawiała faktury dla klientów spoza UE z polskim podatkiem należnym 23%. Obecnie spółka zamierza dokonać zgłoszenia wywozowego z mocą wsteczną i po uzyskaniu potwierdzenia wywozu, komunikatu IE-599, chciałaby zastosować stawkę 0%.

Czy po uzyskaniu potwierdzenia wywozu z systemu ECS, w miesiącu otrzymania potwierdzenia, spółka może zastosować stawkę 0% i wykazać sprzedaż poprzednio wykazaną jako dostawa towarów ze stawką 23%, jako eksport towarów i odpowiednio z minusem dostawę towarów oraz podatek należny?

Czy do zmniejszenia podatku należnego i zastosowania stawki 0% oprócz potwierdzenia wywozu, konieczne jest wystawienie faktur korygujących i otrzymanie potwierdzenia odbioru przez klienta spoza UE?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?