Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2007 r.
Autor odpowiedzi: Placety Jacek
Odpowiedzi udzielono: 7 listopada 2005 r.

PYTANIE

Czy czynności lekarza specjalisty występującego w sądzie jako biegły należy traktować na równi z czynnościami rzeczoznawcy, wymienionymi w załączniku do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług - dalej r.z.p.p.?

Czy czynności te są opodatkowane VAT, bez względu na wielkość uzyskanego przychodu?

Czy jest to usługa, do której nie mają zastosowania zwolnienia od podatku określone w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - dalej u.p.t.u.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?