Czy co najmniej jedna część wypoczynku pracownika powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych? - OpenLEX

Czy co najmniej jedna część wypoczynku pracownika powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Dwojewski Dariusz
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik samorządowy złożył wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego w okresie od 16.08.2022 r. do 26.08.2022 r. Czy zatem można uznać ten okres urlopu wypoczynkowego za zgodny z wymogami art. 162 ustawy Kodeks pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX