Czy budowa chodnika wymaga uzyskania decyzji o warunkach zabudowy/celu publicznego na utwardzenie części działki budowlanej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 1 października 2022 r.
Autor odpowiedzi: Sługocka Martyna
Odpowiedzi udzielono: 27 grudnia 2020 r.

PYTANIE

Czy budowa chodnika (długości około 85 m) z kostki betonowej na terenie kolejowym, w śladzie istniejącej ścieżki/drogi tłuczniowo-żwirowej (częściowo gruntowej) - niepokazanej na aktualnej mapie sytuacyjno-wysokościowej, łączący istniejący chodnik poza terenem kolejowym z istniejącym chodnikiem zlokalizowanym już na terenie kolejowym, może być realizowany na podstawie art. 29 ust. 4 pkt 4 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333) – dalej pr. bud.?

Czy wymaga uzyskania decyzji o warunkach zabudowy/celu publicznego na utwardzenie części działki budowlanej?

Czy może takie roboty można zakwalifikować jako przebudowę wewnętrznej drogi (drogi przeznaczonej dla ruchu pieszego) i złożyć na zgłoszenie, na podstawie dokumentacji zdjęciowej oraz pomierzonej przez geodetę jezdni istniejącej drogi, wrysowanej na aktualnej mapie sytuacyjno-wysokościowej także przez geodetę?

Czy w takim wypadku zgodnie z ustawy z 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2020 r. poz. 256) – dalej k.p.a. można przyjąć, że dowodami w sprawie są zdjęcia, inwentaryzacja geodezyjna oraz opis stanu istniejącego projektanta drogowego jako potwierdzenie istnienia drogi wewnętrznej?

Czy organ mimo to powinien żądać uzyskania mapy do celów projektowych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX