Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 1 stycznia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Jurek Marek
Odpowiedzi udzielono: 27 lipca 2016 r.

PYTANIE

We wrześniu 2015 r., w trakcie procesu przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w spółkę z o.o., została podpisana umowa spółki i zapłacony PCC. Przekształcenie jednak nie nastąpiło (spółka nie została wpisana do rejestru).

Czy możemy ubiegać się o zwrot PCC?

Przepisy przejściowe do ustawy zmieniającej z dnia 25 czerwca 2015 r. stanowią, iż przepisy obowiązujące przed dniem 1 stycznia 2016 r. stosuje się "do opodatkowania" czynności (...), a nie do zwrotu.

Czy można uznać, że art. 50 ust. 2 ustawy zmieniającej z dnia 25 czerwca 2015 r. nie odnosi się do art. 11 ust. 1 pkt 3a ustawy o PCC?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację