Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Culepa Michał
Odpowiedzi udzielono: 23 listopada 2010 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracodawca może zobowiązać mianowanego zastępcę dyrektora MOPS, który nie ma wykształcenia wyższego do podjęcia kroków w celu uzupełnienia kwalifikacji zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 7 u.p.s.?

Jeżeli pracownik nie podejmie kroków w celu uzupełnienia wykształcenia na danym stanowisku, to czy na podstawie z art. 55 ust. 5 pkt 3 u.p.s. pracodawca może rozwiązać stosunek pracy z pracownikiem samorządowym mianowanym, traktując to jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?