Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 9 stycznia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy biuro rachunkowe ma obowiązek zgłaszania do GIIF transakcji gotówkowych powyżej 15 tys. eur dokonywanych przez swoich klientów lub na ich rzecz, dla których prowadzi księgi rachunkowe, jeśli nie jest stroną ww. transakcji?

Komunikat MF dot. przekazywania do GIIF przez podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych informacji, o których mowa w art. 72 ust.1 u.p.p.p. wskazuje, że biuro rachunkowe ma obowiązek zgłaszania do GIIF przyjętej wpłacie gotówki od klienta przez biuro lub dokonanej wypłacie gotówki na rzecz klienta przez biuro, czyli ma obowiązek zgłaszania jedynie transakcji których jest stroną.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?