Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 15 maja 2020 r.
Autor odpowiedzi: Bieżuński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 15 maja 2020 r.

PYTANIE

Czy bank w okresie pandemii może zorganizować posiedzenie rady nadzorczej? Czy posiedzenie rady nadzorczej banku jest zebraniem związanym z wykonywaniem czynności zawodowych?

Przepis § 14 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 792 z późn. zm.) wprowadza zakaz organizowania zebrań. W ust. 2 tego przepisu jest zaś zapis, że ograniczenia tego nie stosuje się do spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?