Czy aby wydać decyzję nakazującą rozbiórkę nieużytkowanego obiektu budowlanego, z którego pozostały jedynie ruiny, należy żądać... - OpenLEX

Czy aby wydać decyzję nakazującą rozbiórkę nieużytkowanego obiektu budowlanego, z którego pozostały jedynie ruiny, należy żądać dostarczenia ekspertyzy technicznej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Prochera Witold
Odpowiedzi udzielono: 13 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy aby skorzystać z art. 67 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2021 r. poz. 2351) - dalej pr. bud. w sprawie wydania decyzji nakazującej rozbiórkę w przypadku nieużytkowanego obiektu budowlanego, z którego pozostały jedynie ruiny (fundamenty, fragmenty niskich ścian) bez dachu itd. należy obligatoryjnie żądać dostarczenia ekspertyzy technicznej, skoro nie ma wątpliwości co do jego stanu technicznego?

Widoczne zużycie resztek konstrukcji oraz ślady po pożarach nie pozostawiają wątpliwości co do faktu braku możliwości jego remontu.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX