Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 czerwca 2015 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 7 kwietnia 2014 r.

PYTANIE

Spółka posiada samochód osobowy typu VAN, z jednym rzędem siedzeń, o ładowności do 3,5 tony.

Czy po 1 kwietnia 2014 r. mam prawo odliczać VAT od paliwa do tego samochodu i w jakiej wysokości 100% czy 50%?

Czy ma tu zastosowanie art. 12 pkt 2 ustawy zmieniającej w powiązaniu z art. 86a pkt 3, pkt 4.2 i pkt 9 u.p.t.u.?

Czy aby korzystać z odliczenia, muszę zrobić nowe badanie techniczne? Czy samochód ten podlega zgłoszeniu do urzędu skarbowego na druku VAT 26?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?