Co zrobić w sytuacji, gdy kwota na rachunku pojawi się ostatniego dnia miesiąca, natomiast do sprzedaży dojdzie w kolejnym miesiącu, w przypadku gdy przedmiot wysyłany jest pocztą?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 15 marca 2023 r.
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 15 maja 2019 r.

PYTANIE

Zgodnie ze wzorem oświadczenia zawartym w nowym rozporządzeniu Ministra Finansów z 29.04.2019 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. poz. 816) sprzedawca, który otrzymał zaliczkę przelewem, wystawia i wydaje paragon fiskalny niezwłocznie po uznaniu należności na koncie, nie później niż z końcem miesiąca w którym należność została uznana na rachunku, a jeśli przed końcem tego miesiąca podatnik dokonał sprzedaży, paragon fiskalny za otrzymaną zaliczkę wystawia najpóźniej z chwilą dokonania tej sprzedaży.

Co należy zrobić w sytuacji, gdy kwota na rachunku pojawi się ostatniego dnia miesiąca, natomiast do sprzedaży dojdzie już w kolejnym miesiącu, w przypadku gdy przedmiot wysyłany jest pocztą?

Czy paragon bez względu na wszystko należy wysłać odrębnie ostatniego dnia miesiąca, a sam towar już w kolejnym miesiącu?

Co w sytuacji, gdy do wydania towaru (posiłku regeneracyjnego odpłatnego częściowo) na rzecz pracownika dojdzie w ciągu miesiąca, gdzie do zapłaty za ten towar dojdzie poprzez potrącenie z pensji w kolejnym miesiącu, a ewidencjonowanie na kasie rejestrującej odbywać się będzie w innym miejscu niż wydanie towaru ale w tym samym czasie.

Czy w takim przypadku możliwe jest przesłanie paragonu do pracownika wraz z zestawieniem wynagrodzenia dopiero w kolejnym miesiącu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX