Co powinna zawierać podstawa prawna decyzji przyznającej świadczenia z funduszu alimentacyjnego i decyzji przyznającej świadczenia rodzinie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 15 września 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wydajemy decyzję przyznające świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2019/2020. Decyzję wydawane są z datą wrześniową br. Realizacja wypłat świadczeń z funduszu alimentacyjnego nastąpi w miesiącu październiku, zaś wypłata świadczeń rodzinnych nastąpi w listopadzie.

Czy w decyzji przyznającej świadczenia z funduszu alimentacyjnego i w decyzji przyznającej świadczenia rodzinne w sekcji PODSTAWY PRAWNEJ należy wpisać odpowiednio art. 20 ust. 2 (ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów), który mówi, że decyzje w sprawach świadczeń z funduszu alimentacyjnego są natychmiast wykonalne, zaś art. 32 ust. 1d (ustawa o świadczeniach rodzinnych), który mówi, że decyzje przyznające świadczenia rodzinne oraz decyzje w sprawie zmiany wysokości na korzyść strony są natychmiast wykonalne?

Czy w sekcji ORZEKAM trzeba uwzględnić zapis, że decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu?

Czy w sekcji UZASADNIENIE należy wpisać zapisy dotyczące wykonalności decyzji, czyli w przypadku świadczeń z funduszu alimentacyjnego art. 20 ust. 2, który mówi, że decyzje w sprawach świadczeń z funduszu alimentacyjnego są natychmiast wykonalne, zaś w przypadku świadczeń rodzinnych art. 32 ust. 1d, który mówi, że decyzje przyznające świadczenia rodzinne oraz decyzje w sprawie zmiany wysokości na korzyść strony są natychmiast wykonalne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX