Co powinien zrobić starosta, jeżeli zgłaszane kąpielisko nie stanowi fragmentu wód powierzchniowych, a zbiornik nie jest oddzielony od wód podziemnych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Cybulska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 13 listopada 2017 r.

PYTANIE

Zgodnie z art. 9 ust. 1 pkt 5a ustawy z 18.07.2001 r. Prawo wodne - dalej pr. wod. przez kąpielisko rozumie się wyznaczony uchwałą rady gminy, wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych, wykorzystywany przez dużą liczbę osób kąpiących się, określoną w uchwale rady gminy w sprawie wykazu kąpielisk pod warunkiem, że w stosunku do tego kąpieliska nie wydano stałego zakazu kąpieli; kąpieliskiem nie jest: basen pływacki, basen uzdrowiskowy, zamknięty zbiornik wodny podlegający oczyszczaniu lub wykorzystywaniu w celach terapeutycznych, sztuczny, zamknięty zbiornik wodny, oddzielony od wód powierzchniowych i wód podziemnych. Gmina jest właścicielem zbiornika wodnego, zasilanego częściowo wodami podziemnymi i częściowo wodami znajdującymi się w rowach. Obecnie gmina postanowiła wykorzystać ww. zbiornik jako zbiornik rekreacyjny z możliwością kąpieli i wystąpić ze zgłoszeniem do starosty wykonania kąpieliska (art. 123a ust. 1 pkt 5 pr. wod.).

Jakie kroki powinien podjąć starosta, jeżeli przedmiotowe kąpielisko nie będzie stanowiło fragmentu wód powierzchniowych, a zbiornik jest owszem sztuczny, ale nie jest oddzielony od wód podziemnych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX