Co powinien zrobić pracodawca, jeśli zwolni pracownicę, a ona dostarczy decyzję o przyznanym świadczeniu rehabilitacyjnym?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Pietruszyńska Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 4 listopada 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownicy zatrudnionej od 25 lutego 2015 r. z dniem 27 listopada 2015 r. zakończy się okres zasiłkowy. Ostatnie zwolnienie chorobowe jakie posiada zakład jest na okres od 1 października 2015 r. do 30 października 2015 r. Dostarczając wcześniejsze zwolnienia pracownica poinformowała, że absencja chorobowa będzie długa. Pracownica nie ma przyznanej renty z tytułu niezdolności do pracy. Na dzień dzisiejszy pracownica również nie zgłosiła się do zakładu o wypełnienie oświadczenia do celów świadczenia rehabilitacyjnego.

Jak zakład ma postąpić gdy pracownica dostarczy kolejne zwolnienie chorobowe przekraczające ustalony okres zasiłkowy?

Czy zakład musi czekać i jak długo na informacje od pracownicy o złożonym wniosku o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego?

Czy po wyczerpaniu okresu zasiłkowego i bez informacji o złożonym wniosku o świadczenie rehabilitacyjne pracodawca może zwolnić pracownicę?

Co w przypadku gdy pracodawca zwolni pracownicę, a ona dostarczy decyzję o przyznanym świadczeniu rehabilitacyjnym?

Czy w takim wypadku należy ponownie zatrudnić pracownicę?

A co w przypadku gdy pracownica zostanie zwolniona i zamiast decyzji o przyznanym świadczeniu rehabilitacyjnym dostarczy decyzję o przyznaniu renty?

Czy zakład będzie zobowiązany wypłacić pracownicy odprawę rentową?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX