Co powinien zrobić organ z wnioskiem o wydanie decyzji o zmianie pozwolenia na rozbudowę wraz z przebudową budynku basenowego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kopytowska Maria
Odpowiedzi udzielono: 12 sierpnia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Co powinien zrobić organ ab z wnioskiem o wydanie decyzji o zmianie pozwolenia na rozbudowę wraz z przebudową budynku basenowego?

Pierwotna decyzja została wydana w 2009 r. na rozbudowę wraz z przebudową budynku basenowego, tylko że rozbudowa dotyczyła budynku basenowego, który w chwili wydawania decyzji był w budowie. Do tej pory budynek basenowy nie został ukończony, więc nadal jest w budowie i inwestor kolejnym pozwoleniem go rozbudowywuje.

Czy organ powinien zażądać zakończenia budowy budynku basenowego, a dopiero potem może przeprowadzić kolejne postępowanie dotyczące rozbudowy?

Czy można rozbudować budynek "w budowie"?

Kolejną kwestią jest to, że inwestycja prowadzona jest na obszarze, na którym obowiązuje MPZP, który jako przeznaczenie podstawowe ustala teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej, poprzez rozbudowę budynku basenu de facto buduje się dom jednorodzinny przyklejony do basenu, dominującą funkcję pełni tu basen (ze względu na gabaryty inwestycji), czy nadal można uznać, że basen z mieszkaniem nad nim to zabudowa jednorodzinna wolnostojąca?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX