Co jest podstawą uzyskania dokumentacji medycznej pacjenta przez osobę prawną?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Jekiel Piotr
Odpowiedzi udzielono: 27 czerwca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy art. 26 ust. 1 u.p.p. jest podstawą do udostępnienia dokumentacji medycznej osobie prawnej, jeżeli pacjent upoważnił osobę prawną do uzyskania jego dokumentacji medycznej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX