Co jest istotne przy ustalaniu wynagrodzenia pielęgniarki, jej faktyczne kwalifikacje, czy kwalifikacje wymagane przez przepisy?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 24 października 2018 r.
Autor odpowiedzi: Choromańska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 29 maja 2018 r.

PYTANIE

Czy pielęgniarka zatrudniona w przychodni na stanowisku pielęgniarki koordynującej, posiadająca tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo i posiadająca dwie specjalizacje: w dziedzinie opieki paliatywnej oraz pielęgniarstwa epidemiologicznego powinna być zakwalifikowana do poz. 7 tabeli współczynników pracy stanowiącej załącznik do u.s.u.n.w.?

Osoba zatrudniona na tym stanowisku, oprócz obowiązków związanych z koordynacją i nadzorem nad pracą innych pielęgniarek, wykonuje obowiązki pielęgniarki w poradni gastroenterologicznej, pracowni endoskopii przewodu pokarmowego oraz pracowni USG. Zakładowy regulamin wynagradzania i premiowania określa, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20.07.2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami, że na stanowisku pielęgniarki koordynującej wymagane jest posiadanie stopnia magistra na kierunku pielęgniarstwo. Posiadane przez tę osobę specjalizacje nie są wymagane na zajmowanym stanowisku zgodnie z zakładowym regulaminem wynagradzania i premiowania. W związku z powyższym, czy podmiot leczniczy niebędący przedsiębiorcą (sp zoz) realizując obowiązek wzrostu wynagrodzeń, o którym mowa w u.s.u.n.w. powinien w stosunku do tego pracownika stosować współczynnik pracy 1,05 (poz. nr 7 tabeli) czy inny?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX